Інструкція з налаштування ЕЦП/КЕПДана інструкція описує порядок завантаження та налаштування електронного цифрового підпису.


1 Терміни та визначення

Електронний цифровий підпис (ЕЦП/КЕП) — електронний цифровий підпис уповноважених осіб та окремий електронний цифровий підпис, що виконує функцію печатки (у разі наявності), з посиленим сертифікатом ключа, наданим акредитованими центрами сертифікації ключів (далі – АЦСК).

2 Авторизація в системі

Для авторизації на платформі перейдіть за посиланням https://doc.edi-n.com/auth та введіть свої логін = email і пароль на формі авторизації. Детальна інформація з авторизації міститься в «Інструкції з авторизації».

3 Налаштування підпису

Для підписання та шифрування документів необхідно, щоб у системі користувача були зчитані (завантажені) ключі підписів.

3.1 Зчитування ключа

Для зчитування ключа перейдіть до розділу «Налаштування ЕЦП/КЕП»:

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_1.png

У формі налаштування ключів натисніть іконку иконка-плюсик «Зчитати ключі» для зчитування електронного цифрового підпису:

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_2.png

Наступним кроком виберіть файл підпису в каталозі на жорсткому диску ПК (чи на іншому носії) та натисніть «Відкрити»:

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_3.png

Система відобразить форму для вибору АЦСК (видавця електронного цифрового підпису) та вводу пароля (до ЕЦП).

До поля «Автовизначення АЦСК» підключений системний довідник з усіма існуючими АЦСК:

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_4.png

Поряд із вибором акредитованого центру вручну, для спрощення робочого процесу реалізована можливість автоматичного визначення АЦСК.

Після вибору АЦСК та вводу пароля натисніть «Зчитати». У разі успішного зчитування ЕЦП/КЕП з’явиться відповідне повідомлення:

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_5.png

Зчитування підписів виконується по черзі, кожен файл підпису зчитується окремо:

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_6.png

Згідно з політикою безпеки, паролі до ЕЦП/КЕП зберігаються лише упродовж сеансу роботи з браузером.

3.2 Активація ЕЦП/КЕП для нової сесії

При повторному сеансі необхідно активувати ЕЦП/КЕП, вказавши пароль до ключа. Неактивовані ключі на формі налаштування ЕЦП/КЕП виділені сірим кольором та містять іконку иконка-ключик ключа біля назви.

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_7.png

Для активації ключа натисніть на іконку иконка-ключик. У формі зчитування ключа поле для вибору АЦСК буде автоматично заповнене значенням, вибраним при зчитуванні ЕЦП/КЕП. Для активації ключа введіть пароль у відповідне поле та натисніть «Зчитати»:

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_8.png

3.3 Скидання пароля та видалення ключа

Підписи зберігаються у локальному сховищі браузера. Для скидання пароля зчитаного та активованого ключа завершіть сеанс роботи в браузері або натисніть на іконку иконка-ведерко біля необхідного ключа чи на кнопку иконка-сброс «Скинути всі ключі».

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_9.png

Для остаточного видалення ключів натисніть на іконку иконка-ведерко або на кнопку «Скинути всі ключі» для неактивного ключа(ів).

При скиданні ключів необхідно підтвердити дію у відповідному запиті системи.

4 Налаштування MobileID

Для зчитування ключа з допомогою технології MobileID перейдіть до розділу «Налаштування ЕЦП/КЕП». У формі налаштування ключів натисніть на іконку иконка-мобилка «Зчитати MobileID»:

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_10.png

Наступним кроком вкажіть номер телефону у форматі 380 00 000 00 00 та натисніть на кнопку «Зчитати».

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_11.png

На вказаний номер надійде sms-запит для підтвердження зчитування ключа. Введіть код підтвердження (видається оператором).

Після введення коду система відобразить список сертифікатів ЕЦП/КЕП, прив’язаних до номера телефону. Оберіть зі списку потрібний електронний підпис, встановивши відмітку навпроти нього, та натисніть «Зчитати»:

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_12.png

У разі успішного зчитування у формі налаштування ЕЦП/КЕП з’явиться детальна інформація про підпис:

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_13.png

5 Налаштування Апаратного ключа (Токен)

В сервісі DOCflow реалізована можливість підписання документів використовуючи зовнішній Електронний USB-ключ, токен від виробника ТОВ “Автор” сумісні з АЦСК “Україна”: «Алмаз-1К» та «SecureToken-337М».

Токен – це носій інформації у формі флешки із захистом від несанкціонованого доступу при генерації секретних ключів, зберіганні цифрового підпису та підписанні електронних документів.

При підписанні документа, є можливість вибрати яким Електронним ключем підписати документ - за допомогою налаштованого КЕП/ЕЦП, чи USB-ключем.

Для використання токена, необхідно вставити Електронний USB-ключ у ваш ПК, потім у документі що потребує підписання, натиснути Підписати, потім вибрати Робота з захищеним носієм (Token).

Виберіть підпис із списку що відобразиться та натисніть ОК.

З використанням апаратного ключа не потрібно проводити жодних налаштувань КЕП/ЕЦП!

../../_images/instruktsia_nastroyka_ecp_14.png

Якщо для роботи із зовнішнім токеном, вам необхідно буде здійснити налаштування й встановити необхідне програмне забезпечення, зявиться підказка:

  • Web розширення для браузера, для роботи криптобібліотеки

  • Необхідне програмне забезпечення для ПК

  • Інструкція по роботі з крипто бібліотеками і захищеним носієм (Тоken)

Усі пункти є робочими посиланнями з необхідною інформацією. Натиснувши Необхідне програмне забезпечення для ПК почнеться автоматичне завантаження програми для ПК. Подальші дії детально описані у «Інструкція по роботі з крипто бібліотеками і захищеним носієм».

Служба Технічної Підтримки